Феноменът Катинка Хошу – обновена с графики

Феноменът Катинка Хошу – обновена с графики
User Rating: 5.7 (3 votes)

Представяне в Световната купа през 2013 година

фото: facebook/katinkahosszu

ПРОГРАМА НА СВЕТОВНАТА КУПА

Ден 1 – серии

800м. свободен стил – жени (слаби серии)

400м. съчетано – мъже (слаби серии)

100м. св.стил – мъже

200м. св.стил – жени

50м. бруст – мъже

100м. бруст – жени

100м. бътерфлай – жени

100м. гръб – мъже

50м. гръб – жени

200м. бътерфлай – мъже

200м. съчетано – жени

400м. св.стил – мъже

50м. св.стил – жени

200м. бруст – мъже

100м. съчетано – мъже

200м. гръб – жени

50м. бътерфлай – мъже

Ден 1 – финали

800м. свободен стил – жени (силна серия)

400м. съчетано – мъже (силна серия)

100м. св.стил – мъже

200м. св.стил – жени

50м. бруст – мъже

100м. бруст – жени

100м. бътерфлай – жени

100м. гръб – мъже

50м. гръб – жени

200м. бътерфлай – мъже

200м. съчетано – жени

400м. св.стил – мъже

50м. св.стил – жени

200м. бруст – мъже

100м. съчетано – мъже

200м. гръб – жени

50м. бътерфлай – мъже

4 × 50м съчетана смесена

Вижте графиките на плуванията по дисциплини най-долу

ВИДЕО в YOU TUBE – рекордни плувания:

1. Катинка Хошу – Айндховен 2013 – 200 съчетано в серии – 2:04.39 WR, предишен световен рекорд 2:04.60

 

2. Катинка Хошу – Айндховен 2013 – 200 съчетано плуване – 2:03.20, предишен световен рекорд 2:04.39 собствен

 

АЙНДХОВЕН (ХОЛАНДИЯ) 7-8 АВГУСТ 2013 г. – ПЪРВИ КРЪГ

7 август – серии
10:32 часа

200 м. свободен стил – 1:53.76 ( 0:26.59 – 0:55.36 – 1:24.77 – 1:53.76) – 2 място

11:07 часа

50 м. гръб – 0:27.043 място

11:21 часа

200 съчетано – 2:04.39 WR (0:27.09 – 0:58.37 – 1:34.87 – 2:04.39) – 1 място12:12 часа

200 гръб – 2:03.77 (0:29.71 – 1:01.35 – 1:32.73 – 2:03.77) – 2 място

18:08 часа

200 св.стил – 1:52.32 (0:26.61 – 0:54.91 – 1:23.68 – 1:52.32) – сребърен медал

18:59 часа

200 съчетано – 2:03.20 WR (0:26.69 – 0:57.58 – 1:33.81 – 2:03.20) – златен медал

19:37 часа

200 гръб – 2:03.04 (0:29.20 – 1:00.20 – 1:32.00 – 2:03.04) – 5 място

 
 
8 август – серии
10:44 часа

200 бътерфлай – 2:03.05 (0:27.58 – 0:58.55 – 1:30.45 – 2:03.05) – 1 място

11:24 часа

100 съчетано – 0:57.73 WR (0:26.39 – 0:57.73) – 1 място

8 август – финали
18:40 часа

400 съчетано – 4:22.18златен медал

(0:27.71 – 0:59.07 – 1:31.90 – 2:03.98 – 2:41.81 – 3:20.97-3:52.10 – 4:22.18)

18:53 часа

200 бътерфлай – 2:03.67 (0:27.60 – 0:59.03 – 1:31.32 – 2:03.67) – златен медал

19:34 часа

100 м. съчетано – 0:57.50 WR (0:26.42 – 0:57.50) – златен медал

 

БЕРЛИН (ГЕРМАНИЯ) 10-11 АВГУСТ 2013 г. – ВТОРИ КРЪГ

 

 
10 август – серии
8:45 часа

200 м. св.стил – 1:54.54 (0:26.82 – 0:55.98 – 1:25.32 – 1:54.54) – 2 място

9:40 часа

200 м. съчетано – 2:04.31 (0:27.02 – 0:58.10 – 1:34.89 – 2:04.32) – 1 място

10:36 часа

200 м. гръб – 2:05.00 (0:29.73 – 1:01.15 – 1:33.20 – 2:05.00) – 2 място

10 август – финали
15:54 часа

200 м. св.стил – 1:52.32 (0:26.24 – 0:54.56 – 1:23.67 – 1:52.32) – сребърен медал

16:38 часа

200 м. съчетано – 2:03.25 (0:26.89 – 0:57.87 – 1:33.92 – 2:03.25) – златен медал

17:09 часа

200 м. гръб – 2:03.14 (0:29.07 – 1:00.15 – 1:31.99 – 2:03.14) – 4 място

 
11 август – серии
9:20 часа

200 м. бътерфлай – 2:08.66 (0:29.92 – 1:03.36 – 1:36.49 – 2:08.66) – 2 място

9:59 часа

100 м. съчетано – 0:57.45 WR (0:26.47 – 0:57.45) – 1 място

11 август – финали
15:18 часа

400 съчетано – 4:20.85 WR – златен медал

(0:27.91 – 0:59.79 – 1:32.77 – 2:04.99 – 2:42.16 – 3:20.68 – 3:51.31 – 4:20.85

16:10 часа

200 бътерфлай – 2:03.36 (0:28.48 – 1:00.85 – 1:32.26 – 2:03.36) – златен медал

16:44 часа

100 м. съчетано – 0:57.74 (0:26.70 – 0:57.74) – златен медал

 

МОСКВА (РУСИЯ) 12-13 ОКТОМВРИ 2013 г. – ТРЕТИ КРЪГ

12 октомври – серии
10:57 часа

200 м. св.стил – 1:53.96 (0:26.42 – 0:55.32 – 1:24.52 – 1:53.96) – 1 място

11:42 часа

100 м. бътерфлай – 0:59.20 (0:28.56 – 0:59.20) – 4 място

12:04 часа

50 м гръб – 0:27.914 място

12:25 часа

200 м. съчетано – 2:10.12 (0:28.30 – 1:01.02 – 1:39.34 – 2:10.12) – 1 място

13:47 часа

200 м. гръб – 2:09.10 (0:30.64 – 1:03.53 – 1:36.62 – 2:09.10) – 3 място

12 октомври – финали
18:02 часа

800 м. св.стил – 8:22.17сребърен медал

(0:29.52 – 1:01.72 – 1:33.81 – 2:05.73 – 2:37.42 – 3:09.16 – 3:40.86 – 4:12.63)

(4:44.10 – 5:15.61 – 5:47.03 – 6:17.98 – 6:49.07 – 7:20.01 – 7:51.40 – 8:22.17)

18:31 часа

200 м. св.стил – 1:54.15 (0:26.95 – 0:56.30 – 1:25.44 – 1:54.15) – сребърен медал

18:56 часа

100 м. бътерфлай – 0:57.67 (0:27.71 – 0:57.67) – бронзов медал

19:05 часа

50 м. гръб – 0:27.46сребърен медал

19:25 часа

200 м. съчетано – 2:06.86 (0:27.72 – 0:59.18 – 1:36.71 – 2:06.86) – златен медал

20:04 часа

200 м. гръб – 2:07.21 (0:30.14 – 1:02.41 – 1:35.19 – 2:07.21) – бронзов медал

 

13 октомври – серии
11:35 часа

100 м. гръб – 1:00.30 (0:29.70 – 1:00.30) – 4 място

11:47 часа

200 м. бътерфлай – 2:13.67 (0:30.21 – 1:04.54 – 1:39.46 – 2:13.67) – 1 място

12:10 часа

400 м. св.стил – 4:11.75 – 5 място

(0:28.48 – 0:59.67 – 1:31.07 – 2:02.86 – 2:35.03 – 3:07.57 – 3:40.22 – 4:11.75)

12:52 часа

100 м. съчетано – 0:58.69 (0:26.89 – 0:58.69) – 1 място

13:12 часа

50 м. бътерфлай – 0:26.53 6 място

13 октомври – финали
18:21 часа

400 м. съчетано – 4:30.65златен медал

(0:28.60 – 1:01.44 – 1:35.76 – 2:09.61 – 2:48.90 – 3:28.28 – 3:59.63 – 4:30.65)

19:10 часа

100 м. гръб – 0:58.75 (0:28.84 – 0:58.75) – бронзов медал

19:28 часа

200 м. бътерфлай – 2:06.80 (0:29.45 – 1:01.81 – 1:34.71 – 2:06.80) – златен медал

19:41 часа

400 м. св.стил – 4:20.07 8 място

(0:28.80 – 1:00.16 – 1:32.58 – 2:05.57 – 2:39.23 – 3:12.70 – 3:46.47 – 4:20.07)

20:11 часа

100 м. съчетано – 0:58.75 (0:26.93 – 0:58.75) – сребърен медал

20:21 часа

50 м. бътерфлай – 0:26.987 място

 

 

ДУБАЙ (ОАЕ) 17-18 ОКТОМВРИ 2013 г. – ЧЕТВЪРТИ КРЪГ

17 октомври – серии
10:50 часа

200 м. св.стил – 1:55.26 (0:26.95 – 0:56.18 – 1:25.77 – 1:55.26) – 1 място

11:32 часа

100 м. бътерфлай – 0:57.97 (0:27.63 – 0:57.97) – 1 място

11:58 часа

50 м. гръб – 0:27.191 място

12:19 часа

200 м. съчетано – 2:09.24 (0:28.10 – 1:00.59 – 1:38.97 – 2:09.24) – 1 място

13:47 часа

200 м. гръб – 2:08.23 (0:30.49 – 1:03.27 – 1:36.21 – 2:08.23) – 2 място

17 октомври – финали
17:41 часа

800 м. св.стил – 8:26.08 – 5 място

(0:28.99 – 1:00.68 – 1:32.25 – 2:03.81 – 2:35.19 – 3:06.69 – 3:38.07 – 4:09.52)

(4:41.15 – 5:13.02 – 5:44.52 – 6:16.80 – 6:49.35 – 7:21.47 – 7:53.81 – 8:26.08)

18:07 часа

200 м. св.стил – 1:53.21 (0:26.81 – 0:55.66 – 1:24.63 – 1:53.21) – златен медал

18:27 часа

100 м. бътерфлай – 0:56.87 (0:27.34 – 0:56.87) – сребърен медал

18:34 часа

50 м. гръб – 0:27.13бронзов медал

18:51 часа

200 м. съчетано – 2:06.58 (0:27.96 – 0:59.58 – 1:37.01 – 2:06.58) – златен медал

19:24 часа

200 м. гръб – 2:05.42 (0:29.87 – 1:01.84 – 1:34.29 – 2:05.42) – бронзов медал

 

18 октомври – серии
11:59 часа

100 м. гръб – 0:59.20 (0:29.12 – 0:59.20) – 4 място

12:19 часа

200 м. бътерфлай – 2:07.60 (0:29.27 – 1:02.10 – 1:35.17 – 2:07.60) – 1 място

12:50 часа

400 м. св.стил – 4:10.18 5 място

(0:28.72 – 1:00.24 – 1:32.19 – 2:04.11 – 2:35.97 – 3:07.58 – 3:39.23 – 4:10.18)

13:37 часа

100 м. съчетано – 0:59.22 (0:27.26 – 0:59.22) – 1 място

14:09 часа

50 м. бътерфлай – 0:26.22 – 2 място

18 октомври – финали
17:52 часа

400 м. съчетано – 4:29.09 – златен медал

(0:29.23 – 1:02.07 – 1:36.09 – 2:09.75 – 2:48.71 – 3:28.21 – 3:59.30 – 4:29.09)

18:31 часа

100 м. гръб – 0:57.59 (0:28.36 – 0:57.59) – 4 място

18:46 часа

200 м. бътерфлай – 2:06.30 (0:29.49 – 1:01.98 – 1:34.76 – 2:06.30) – златен медал

18:58 часа

400 м. св.стил – 4:16.67 – 8 място

(0:29.14 – 1:00.60 – 1:32.83 – 2:05.37 – 2:38.13 – 3:11.13 – 3:44.12 – 4:16.67)

19:23 часа

100 м. съчетано плуване – 0:58.55 (0:27.05 – 0:58.55) – сребърен медал

19:32 часа

50 м. бътерфлай – 0:26.28 – 6 място

 

ДОХА (КАТАР) 20-21 ОКТОМВРИ 2013 г. – ПЕТИ КРЪГ

20 октомври – серии
10:10 часа

200 м. св.стил – 1:54.96 (0:26.96 – 0:56.15 – 1:25.65 – 1:54.96) – 1 място

10:30 часа

100 м. бътерфлай – 0:57.87 (0:27.60 – 0:57.87) – 2 място

10:43 часа

50 м. гръб – 0:27.35 – 3 място

10:54 часа

200 м. съчетано – 2:09.31 (0:28.57 – 1:00.94 – 1:39.19 – 2:09.31) – 1 място

11:42 часа

200 м. гръб – 2:06.86 (0:30.09 – 1:02.37 – 1:34.71 – 2:06.86) – 4 място

e

20 октомври – финали
17:38 часа

800 м. св.стил – 8:18.714 място

(0:28.66 – 1:00.06 – 1:31.47 – 2:02.87 – 2:34.19 – 3:05.60 – 3:37.03 – 4:08.68)

(4:39.98 – 5:11.49 – 5:43.30 – 6:14.90 – 6:46.33 – 7:17.94 – 7:49.37 – 8:18.71)

18:08 часа

200 м. св.стил – 1:53.53 (0:26.94 – 0:55.76 – 1:24.97 – 1:53.53) – златен медал

18:31 часа

100 м. бътерфлай – 0:57.46 (0:27.25 – 0:57.46) – бронзов медал

18:41 часа

50 м. гръб – 0:27.74 – 5 място

18:59 часа

200 м. съчетано – 2:05.45 (0:27.87 – 0:59.60 – 1:35.80 – 2:05.45) – златен медал

19:37 часа

200 м. гръб – 2:05.17 (0:30.19 – 1:01.82 – 1:33.97 – 2:05.17) – бронзов медал

 

21 октомври – серии
10:38 часа

100 м. гръб – 0:59.13 (0:29.27 – 0:59.13) – 3 място

10:48 часа

200 м. бътерфлай – 2:09.09 (0:29.75 – 1:03.05 – 1:36.57 – 2:09.09) – 1 място

11:05 часа

400 м. св.стил – 4:05.72 – 1 място

(0:28.70 – 0:59.57 – 1:30.89 – 2:02.24 – 2:33.84 – 3:05.37 – 3:36.53 – 4:05.72

11:33 часа

100 м. съчетано – 0:59.29 (0:27.47 – 0:59.29) – 1 място

11:47 часа

50 м. бътерфлай – 0:26.57 – 6 място

21 октомври – финали
17:50 часа

400 м. съчетано – 4:28.91 – златен медал

(0:28.71 – 1:00.99 – 1:34.46 – 2:08.12 – 2:46.59 – 3:26.40 – 3:58.56 – 4:28.91)

 

18:37 часа

100 м. гръб – 0:57.49 (0:28.50 – 0:57.49) – сребърен медал

18:53 часа

200 м. бътерфлай – 2:06.60 (0:28.83 – 1:00.99 – 1:33.85 – 2:06.60) – златен медал

19:06 часа

400 м. св.стил – 4:12.62 – 7 място

(0:28.01 – 0:58.57 – 1:29.87 – 2:01.88 – 2:34.25 – 3:06.75 – 3:39.85 – 4:12.62)

19:34 часа

100 м. съчетано – 0:58.43 (0:27.07 – 0:58.43) – златен медал

19:46 часа

50 м. бътерфлай – 0:27.20 – 8 място

 

СИНГАПУР (СИНГАПУР) 5-6 НОЕМВРИ 2013 г. – ШЕСТИ КРЪГ

5 ноември – серии
9:35 часа

200 м. св.стил – 1:53.94 (0:26.35 – 0:55.08 – 1:24.50 – 1:53.94) – 1 място

10:02 часа

100 м. бътерфлай – 0:57.70 (0:27.35 – 0:57.70) – 2 място

10:15 часа

50 м. гръб – 0:27.35 4 място

10:31 часа

200 м. съчетано – 2:07.44 (0:28.09 – 1:00.31 – 1:37.69 – 2:07.44) – 1 място

11:35 часа

200 м. гръб – 2:05.89 (0:29.71 – 1:01.57 – 1:33.99 – 2:05.89) – 1 място

5 ноември – финали
18:06 часа

200 м. св.стил – 1:52.63 (0:26.38 – 0:54.89 – 1:24.04 – 1:52.63) – сребърен медал

18:28 часа

100 м. бътерфлай – 0:56.58 (0:27.08 – 0:56.58) – златен медал

18:35 часа

50 м. гръб – 0:27.20 – 5 място

18:53 часа

200 м. съчетано – 2:05.33 (0:27.70 – 0:59.07 – 1:35.98 – 2:05.33) – златен медал

19:25 часа

200 м. гръб – 2:03.97 (0:29.86 – 1:01.26 – 1:33.07 – 2:03.97) – 4 място

6 ноември – серии
10:16 часа

100 м. гръб – 0:57.77 (0:28.63 – 0:57.77) – 1 място

10:28 часа

200 м. бътерфлай – 2:11.00 (0:30.60 – 1:03.98 – 1:37.35 – 2:11.00) – 2 място

10:52 часа

400 м. св.стил – 4:01.71 – 1 място

(0:27.72 – 0:58.22 – 1:29.03 – 2:00.23 – 2:30.99 – 3:01.84 – 3:32.34 – 4:01.71

11:26 часа

100 м. съчетано – 0:58.32 (0:26.92 – 0:58.32) – 1 място

11:48 часа

50 м. бътерфлай – 0:26.17 – 6 място

6 ноември – финали
17:50 часа

400 м. съчетано – 4:27.60 – златен медал

(0:28.28 – 1:00.40 – 1:34.01 – 2:06.98 – 2:46.12 – 3:25.76 – 3:57.28 – 4:27.60)

18:31 часа

100 м. гръб – 0:57.04 (0:28.19 – 0:57.04) – златен медал

18:48 часа

200 м. бътерфлай – 2:04.69 (0:28.15 – 0:59.75 – 1:31.73 – 2:04.69) – сребърен медал

19:22 часа

100 м. съчетано – 0:58.29 (0:26.72 – 0:58.29) – златен медал

19:30 часа

50 м. бътерфлай – 0:27.21 – 8 място

 

ТОКИО (ЯПОНИЯ) 9-10 НОЕМВРИ 2013 г. – СЕДМИ КРЪГ

9 ноември – серии
9:50 часа

200 м. св.стил – 1:54.37 (0:26.70 – 0:55.74 – 1:25.07 – 1:54.37) – 1 място

10:29 часа

100 м. бътерфлай – 0:56.82 (0:27.18 – 0:56.82) – 1 място

10:52 часа

50 м. гръб – 0:27.21 – 5 мястo

11:16 часа

200 м. съчетано – 2:07.24 (0:28.19 – 1:00.18 – 1:37.20 – 2:07.24) – 1 място

12:37 часа

200 м. гръб – 2:04.82 (0:29.79 – 1:01.30 – 1:33.51 – 2:04.82) – 3 място

9 ноември – финали
15:57 часа

200 м. св.стил – 1:53.12 (0:27.02 – 0:55.97 – 1:24.93 – 1:53.12) – златен медал

16:19 часа

100 м. бътерфлай – 0:56.24 (0:26.97 – 0:56.24) – 4 място

16:28 часа

50 м. гръб – 0:27.18 – 7 място

16:45 часа

200 м. съчетано – 2:04.52 (0:27.07 – 0:58.08 – 1:34.83 – 2:04.52) – златен медал

17:19 часа

200 м. гръб – 2:04.18 (0:29.67 – 1:00.93 – 1:33.02 – 2:04.18) – 4 място

e
10 ноември – серии
11:08 часа

100 м. гръб – 0:57.78 (0:28.42 – 0:57.78) – 1 място

 11:24 часа

200 м. бътерфлай – 2:06.12 (0:28.44 – 1:00.34 – 1:32.85 – 2:06.12) – 1 място

12:44 часа

100 м. съчетано – 0:57.63 (0:26.51 – 0:57.63) – 1 място

13:09 часа

50 м. бътерфлай – 0:26.40 – 9 място (отпада от финала)

10 ноември – финали
15:50 часа

400 м. съчетано – 4:25.97 – златен медал

(0:27.99 – 1:00.07 – 1:34.21 – 2:07.28 – 2:46.22 – 3:25.29 – 3:56.24 – 4:25.97)

16:28 часа

100 м. гръб – 0:57.33 (0:28.24 – 0:57.33) – 4 място

16:45 часа

200 м. бътерфлай – 2:04.03 (0:28.80 – 1:00.81 – 1:32.79 – 2:04.03) – златен медал

17:20 часа

100 м. съчетано – 0:57.53 (0:26.60 – 0:57.53) – златен медал

 

ПЕКИН (КИТАЙ) 13-14 НОЕМВРИ 2013 г. – ОСМИ КРЪГ

13 ноември – серии
10:04 часа

200 м. св.стил – 1:56.69 (0:27.36 – 0:57.02 – 1:27.16 – 1:56.69) – 2 място

10:30 часа

100 м. бътерфлай – 0:57.66 (0:27.68 – 0:57.66) – 2 място

10:45 часа

50 м. гръб – 0:27.30 3 място

10:59 часа

200 м. съчетано – 2:05.07 (0:27.36 – 0:58.25 – 1:35.70 – 2:05.07) – 1 място

11:52 часа

200 м. гръб – 2:05.84 (0:30.00 – 1:01.74 – 1:34.01 – 2:05.84) – 2 място

13 ноември – финали
19:38 часа

200 м. св.стил – 1:53.82 (0:26.56 – 0:55.37 – 1:24.59 – 1:53.82) – златен медал

20:01 часа

100 м. бътерфлай – 0:57.40 (0:27.32 – 0:57.40) – бронзов медал

20:12 часа

50 м. гръб – 0:27.115 място

20:30 часа

200 м. съчетано – 2:05.34 (0:27.50 – 0:58.38 – 1:35.64 – 2:05.34) – златен медал

21:07 часа

200 м. гръб – 2:06.14 (0:29.73 – 1:01.69 – 1:34.22 – 2:06.14) – 4 място

14 ноември – серии
10:57 часа

100 м. гръб – 0:59.21 (0:28.87 – 0:59.21) – 5 място

11:11 часа

200 м. бътерфлай – 2:09.84 (0:29.20 – 1:02.51 – 1:36.54 – 2:09.84) – 3 място

12:08 часа

100 м. съчетано – 0:58.66 (0:26.90 – 0:58.66) – 1 място

12:25 часа

50 м. бътерфлай – 0:26.50 – 6 място

14 ноември – финали
 19:24 часа

400 м. съчетано плуване – 4:27.66 – бронзов медал

(0:28.10 – 1:00.12 – 1:33.25 – 2:05.89 – 2:45.12 – 3:25.61 – 3:57.12 – 4:27.66)

20:07 часа

100 м. гръб – 0:57.92 (0:28.42 – 0:57.92) – бронзов медал

20:23 часа

200 м. бътерфлай – 2:05.35 (0:28.61 – 1:00.24 – 1:32.26 – 2:05.35) – сребърен медал

21:04 часа

100 м. съчетано – 0:58.92 (0:27.14 – 0:58.92) – бронзов медал

21:16 часа

50 м. бътерфлай – 0:27.03 – 8 място

 Сравнение спрямо Световния рекорд

 дисциплина
Световен рекорд
Най-добро ХОШУ (1-8)
400 м. съчетано

4:20.85

4:20.85

200 м. съчетано

2:03.20

2:03.20

100 м. съчетано

0:57.45

0:57.45

200 м. бътерфлай

2:00.78

2:03.05

100 м. бътерфлай

0:55.05

0:56.24

50 м. бътерфлай

0:24.38

0:26.17

200 м. гръб

2:00.03

2:03.04

100 м. гръб

0:55.23

0:57.04

50 м. гръб

0:25.70

0:27.04

200 м. св.стил

1:51.17

1:52.32

400 м. св.стил

3:54.52

4:01.71

800 м. св.стил

7:59.34

8:18.71

 Графики:

Untitled-14 Untitled-15 Untitled-2 Untitled-4 Untitled-5 Untitled-6 Untitled-7 Untitled-8 Untitled-9 Untitled-10 Untitled-11 Untitled-13

 

 

 

 

 

1 Comment

  1. Стефан Тодоров  /  18.11.2013, 23:08 Reply

    Феноменално

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван Задължителните полета са отбелязани с *

Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>